Nordic Walking, sport dla każdego

Nordic walking to obok rekreacyjnej jazdy na rowerze oraz biegania, jedna z najchętniej wybieranych aktywności sportowych. Nie wymaga inwestowania dużych pieniędzy w sprzęt, a samo chodzenie z kijkami z powodzeniem można uprawiać choćby w okolicznym parku.

Sport dla każdego

Utarło się, że nordic walking nie jest dla osób młodych. To pewnego rodzaju uproszczenie, mijające się poniekąd z prawdą. Nordic jest dyscypliną w niewielkim stopniu obciążająca stawy oraz kolana, więc rzeczywiście, jest chętniej wybierana przez osoby starsze. Ale również osobom, które mają sporą nadwagę i bieganie jest dla nich zbyt forsowne; osobom po przebytych kontuzjach czy szukającym lekkiej i niezbyt wymagającej dyscypliny, które ułatwi utratę wagi.

Sprzęt do nordic walking

Najważniejsze są kije. Lekkie, wytrzymałe, dobrze leżące w dłoni. Nie bez znaczenia jest technika, z jaką osoba porusza się z kijkami. Warto jest udać się choćby na jedne zajęcia z instruktorem, aby trenować prawidłowo i czerpać z aktywności jak najwięcej. Odzież do nordic walking powinna być przewiewna oraz wykonana z technicznych materiałów. Z powodzeniem można zakupić ubrania dla biegaczy-sprawdzą się idealnie. Podstawowy ubiór może składać się z w wygodnych spodni, koszulki technicznej, bluzy do biegania – jak tych tutaj. Na chłodniejsze dni przyda się również kamizelka do biegania lub lekka kurtka.


Tags: