Garderoba profesjonalnego biegacza

kurtki do bieganiaOsoba trenująca bieganie regularnie za pewnie nie robi tego tylko w sezonie letnim, ale i biega na jesień oraz zimę, kiedy temperatury mocno spadają w dół. Z tego też względu konieczne jest odpowiednie wyposażenie, dzięki któremu zimowe treningi również będą mogły być przyjemne. Podstawowym wyposażeniem jest funkcyjna odzież termiczna.

Dlaczego koniecznie trzeba taką odzież termiczną mieć?

Przede wszystkim jest to taka odzież, która jest podszyta dodatkowym, ocieplającym materiałem. To dzięki niemu nie trzeba wkładać na siebie aż tylu warstw zwykłej odzieży termoaktywnej. Co wobec tego trzeba kupić w pierwszej kolejności?

– Spodnie do biegania termiczne oraz cieplejszą bluzę do biegania z długim rękawem. Na rynku dostępne są bluzy do biegania z zamkiem pod szyją, bez kieszeni i bez kaptura. Alternatywę stanowi bardziej obszerna bluza z kapturem, która jednak może zajmować trochę więcej miejsca, ale nadal może być dopasowana.

– Na pewno już w sezonie jesiennym potrzebna okaże się kurta do biegania. Jesień bywa bardzo deszczową porą roku, dlatego też jest to pozycja obowiązkowa. Odpowiednie kurtki do biegania, które sprawdzają się w praktyce mają właściwości wodoodporne, ale i we właściwy sposób chronią przed wiatrem, który również jest bardzo nieprzyjemny.


Tags:

 
 
 

Możliwość komentowania jest wyłączona.