Bezpieczeństwo i elegancja z kaskiem rowerowym

Na rowery już czas! Na ulicach pojawiło się już wielu rowerzystów i dorosłych i dzieci. Jednak ogromną nieostrożnością jest jeżdżenie na rowerze bez kasku rowerowego.

 

DLACZEGO W KASKU ROWEROWYM?

 

Kaski rowerowe dają przede wszystkim bezpieczeństwo i nie ma nawet co narzekać, że w kasku rowerowym jest gorąco w czasie upału, bowiem dzisiejsze kaski rowerowe są lekkie i przewiewne i mają bardzo dobrą wentylację.

W Polsce jazda na rowerze w kasku na głowie budzi bardzo dużo emocji, wielu jeździć w kasku nie chce, ale w przypadku jakiegoś wypadku szybko decydują się na kask. Kask powinien być obowiązkowym elementem jazdy na rowerze, tym bardziej, że dzisiejsze modele i fasony kasków są ciekawe i oryginalne. Bez względu na to, czy jeździmy po mieście, czy uprawiamy sport szosowy czy ekstremalny kask rowerowy na głowie powinien zawsze się znaleźć.

 

Na wyżej postawione pytanie odpowiedź jest krótka. W kasku rowerowym jeździmy dlatego, że dbamy o swoje własne bezpieczeństwo. Dzieci w naszym kraju, mają obowiązek noszenia kasku rowerowego podczas jazdy do wieku 14 lat. Dorośli obowiązku nie mają, ale powinni mieć obowiązek jazdy w kasku rowerowym, względem siebie. Kask rowerowy chroni i jest to naukowo dowiedzione.


Tags: