Jak wybrać odzież do biegania?

Zaczynając swoją przygodę z bieganiem warto wyposażyć się w odpowiednią odzież. Przystosowane do biegów ubrania zapewnią nam wygodę podczas treningu. Dzięki temu będzie się nam biegało przyjemniej i łatwiej.

Nasza odzież będzie w dużej mierze zależała od pogody panującej na dworze. Inne ciuchy założymy latem, w wielki upał, a inne w mroźny, zimowy wieczór. Przy wyborze sportowej odzieży powinniśmy kierować się głównie wygodą i jakością.

Koszulka
Nie zakładajmy na treningi bawełnianej koszulki. Takie ubranie chłonie wilgoć, a co za tym idzie – pot, przez co taki t-shirt, będzie mokry podczas biegania. Odwiedzając sklep z odzieżą sportową jak MikeSport.pl znajdziemy koszulki techniczne. Takie t-shirty zdecydowanie lepiej nadają się do treningów.

Spodnie
Sklep dla biegaczy posiada w swojej ofercie posiada zarówno krótkie spodenki, dresy, jak i leginsy do biegania. Wybór pomiędzy nimi, to kwestia indywidualna. Z reguły jednak polecane są te elastyczne, przylegające do ciała spodnie.

Kurtki i bluzy
Kurtka i bluza przyda się szczególnie w chłodniejsze dni. Dobra kurtka do biegania, powinna być lekka i chronić przed wiatrem i deszczem.

W sklepie z odzieżą sportową, warto jeszcze rozglądnąć się za odzieżą termiczną. Kiedy zbliża się zima, zadbajmy również o ciepłe czapki, rękawiczki i porządne skarpety.


Tags: